Ez a bejegyzés a “Könyvelés járványhelyzetben” cikksorozat része, amivel neked akarunk segíteni a járványhelyzet kezelésében. A többi bejegyzést ebben a témában itt találod.

Krízis helyzetben, mint a jelenlegi koronavírusos szituáció, érdemes egy pillanatra megállni, és végig gondolni, hogy milyen változtatásokat akarsz bevezetni, és azokat milyen sorrendben teszed.

Ezen belül most a különböző új szoftverek használatának bevezetésére térnénk ki bővebben.

Gondolj bele, hogy egy normál ügymenet mellett is mennyire megterhelő bevezetni bármilyen új szoftvert, vagy akár könyvelő programot váltani. A hátad közepére sem kívánod, tudjuk. Mindeközben a krízis egy csodás lehetőség arra, hogy nagy változtatásokat tegyél rövid idő alatt! Végre van mire fogni, hogy miért kényszeríted az ügyfelet a bizonylatok feltöltésére, emailben küldésére, fotózására, vagy a bankkivonat letöltésére.

Ahhoz, hogy nagy változásokat gyorsan keresztülvigyél az irodádon – miközben már nem ültök ott egymás mellett a kollégákkal – szerintünk első lépésként a csapaton belüli kommunikációt kell megoldni, és rutinná tenni. Gondolj bele, hogy mi lenne, ha bevezetnél mondjuk egy új szoftvert, vagy könyvelő programot? Az első néhány hónapban naponta jönnének oda a kollégák, hogy feltegyék azokat a kérdéseket, amikre se te, sem ők nem gondoltak, mielőtt az új program bevezetését elkezdtétek. Ez normál ügymenet mellett is megterhelő, és sok esetben láttuk már, hogy végül feladták és visszatértek az eredeti, megszokott szoftver használatához. Most ehhez add hozzá azt, hogy nem tudsz odaülni a kolléga mellé, és nem tudod megfogni a kezét, és nem tudod megmutatni neki hogyan kellene a korábban megszokott feladatot az új szoftverben elvégezni. Fejest ugrani egy ilyenbe, távoli munkavégzés mellett – szerintünk – teljesen felesleges.

Ezért elsőként kulcskérdés a csapaton belüli kommunikáció megteremtése, távoli munkavégzés közben is. Mindenki otthon van, mégis együtt dolgoztok. Ha felmerül egy kérdés, akkor home officeban úgy tudsz odaülni a kollégád mellé, hogy ő képernyő megosztással láthatóvá teszi a képernyőjét számodra. Te pedig így mutatod meg neki, hogy mit kellene csinálni úgy, hogy átveszed az egerének az irányítását. És közben egymás hangját sem árt, ha halljátok valamilyen módon.

Ebben a Facebook posztban gyűjtöttünk össze néhány ingyenes képernyő megosztó és távoli asztalos megoldást.

Miután a képernyő megosztás mestereivé váltatok, utána érdemes csak az új szoftverek bevezetését elkezdeni.

Először találjátok meg a közös fájlokat, és tudjatok könyvelni a mostani könyvelő programotokba otthonról is. Működjön az áfa és járulék bevallások beküldésének esetlegesen megváltozott egyeztetési és ellenőrzési folyamata. Menjenek az alapok. Utána jöhet az új szoftver!

Ennek a cikknek a folytatása a “Kikényszerített digitalizáció” című cikkünk.

Ez a bejegyzés a “Könyvelés járványhelyzetben” cikksorozat része, amivel neked akarunk segíteni a járványhelyzet kezelésében. A többi bejegyzést ebben a témában itt találod.

Ha hasznos volt neked ez az írás, akkor kérlek oszd meg a könyvelői Facebook csoportokban! Ne csak a rémhírek és a vírus terjedjen, hanem a segítség is. Ezt a linket másold be, és kérlek írd meg hozzá a véleményed: https://blog.adriana.hu/milyen-sorrendben-vezess-be-uj-szoftvereket/
Ha egy Facebook posztból jutottál el ide, akkor kérlek írd meg az a poszt alá a véleményed!
Köszönjük, hogy segítesz, hogy minél több könyvelőnek segíthessünk.

Jelentkezz ingyenes konzultációra

© Copyright 2024. Adriana Automatik Kft. | Minden jog fenntartva!